Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jak zamluvit mimčo

Pokud máte zájem o potkánka z mého chovu a vybrali jste si na základě nabízených miminek nebo si chcete rezervovat nenarozené mládě, nejlepší cestou je kontaktovat mne e-mailem, do kterého uveďte:img_7716.jpg

1) Vaše jméno (příjmení)

2) Vaše telefoní číslo

3) Jméno (číslo) miminka, o které máte zájem

4) Jaké máte zkušenosti s potkánky, bude mít potkánek spolubydlícího, vlastníte i jiná zvířata (psy, kočky)?

6) Jak bude vypadat potkaní příbytek? (rozměry, čím budete podestýlat, vybavení-domečky, hamaky, žebříky...) pro úplnost můžete připojit foto, nebo obrázek klece, kterou budete pořizovat. 

CO JE TŘEBA VĚDĚT?
 

Vyjadřujte se prosím jasně, takto nevypadá adekvátní rezrvace potkánka :)

x Dobrý den, mám zájem o tyto potkánky jsou modrá i tmavé barvy. Děkuji

(alespoň obsahuje pozdrav a poděkování, ale ve zbytku aby se čert vyznal)

 

- Mám právo zrušit rezervaci, pokud nebudete projevovat dostatečný zájem o potkánka.

- Mláďata nerozesílám a nejsem povinna je kamkoliv rozvážet. V teplejších měsících je možné si prcka vyzvednout přímo u nás s prohlídkou chovu (v zimních měsících tuto možnost neumožňuji z důvodu většího výskytu onemocnění a možnosti zavlečení do chovu). Je možné se domluvit a setkat se na optimálním místě - v zimě nebudu čekat někde na náměstí, ale setkáme se ku příkladu v kavárně nebo jiném vytápěném místě. Vše záleží na vstřícné dohodě!

* Myšáky dáváme novým majitelům socializované, ochočené, a vymazlené jak jen to jde. Samozřejmě je důležité, aby jste v tom u mláděte pokračovali i vy doma. Vyrůstají mezi ostatními potkany, v přítomnosti psa, kočky a mnoha různých lidí (přátelé, příbuzní, děti - všichni si chtějí pomazlit malé chlupaté kuličky). Před předáním budou ošetřeni proti vnějším parazitům (roztoči, apod). Mějte, ale na paměti, že každý potkánek je naprostý originál a nemusí na podněty reagovat stejně jako třeba jeho sourozenec, někteří potřebují více času, jiní méně.

* Chovatelský servis-ráda se podělím o své chovatelské postřehy kdykoliv se zeptáte. Pokud nejste "potkanář", samozřejmě vám se vším potřebným poradím. To platí i při různých problémech s potkánkem už v novém domově, pokud to bude v mích silách ráda vám pomůžu.

* Je možnost vrácení potkánka, pokud vám něco zabrání v dalším starání se o zvířátko, můžete jej vrátit a my se mu pokusíme najít nový domov nebo zůstane u nás. (odpadnou vám starosti, s hledáním nového páníčka)

 

img_3525.jpg

 

*Ke zdravému chovu velkou mírou přispíváte vy samotní, noví majitelé. Tím že mě budete pravidelně informovat o tom, jak se potkánek má, jak se chová a dospívá. Samozřejmě můžete přidat pořízené fotečky :) V horších případech i pokud potkánek onemocní, zraní se nebo uhyne. Veškeré tyto informace mi pomáhají zkvalitnit chov a případně na možnost problému včas upozornit jiné majitele sourozenců vašeho potkánka.

Děkuji.